Stowarzyszenie Szansa


Warsztat Terapii Zajęciowej realizuje zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej zmierzającej do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności każdego uczestnika, niezbędnych do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku.
Stwarza osobom niepełnosprawnym możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia.

Pracowna Informatyczno-fotograficzna

 

W pracowni informatycznej w 2013 roku skupiamy się na nauce podstaw pracy z komputerem. Wiele programów użytkowych nie wymaga wysokiego poziomu umiejętności informatycznych. Bardzo ważne i wysoce potrzebne jest ćwiczenie umiejętności czytania, pisania i liczenia, tworzenia grafik i edycji dźwięków. Korzystając z wielu dostępnych darmowych programów ćwiczymy różnego rodzaju umiejętności praktyczne. Dużo zajęć dotyczy obsługi programu „Gimp”, który posiada niezwykłe możliwości edycji obrazów. „Gimp” stał się ciekawym narzędziem, nie tylko do poprawiania jakości wykonanych zdjęć, ale też jako swoiste narzędzie ekspresji i twórczości.

Open Office to podstawowe narzędzie do prowadzenia terapii wzmacniającej umiejętności pisania i liczenia. Uczestnicy pod bacznym okiem terapeuty zajęciowego odkrywają wiele potrzebnych operacji, które pomagają w zaradności w cybernetycznym środowisku. Ponadto uczą się jak tworzyć tabele, w jaki sposób formatować tekst, a także zaznajamiamy się z podstawowymi funkcjami arkuszu kalkulacyjnego.

Technologia informatyczna przyczynia się do poszerzania wiedzy, korzystania z serwisów informacyjnych m.in. do poszukiwania ofert pracy, a także poszerzania zainteresowań.

Uczestnicy uczą się korzystać z drukarki oraz skanera. Nie tylko jak prawidłowo skanować i drukować dokumenty, ale też jak zainstalować oprogramowanie potrzebne do działania oraz umiejętnie skonfigurować urządzenia.

Podopieczni zdobywają wiedzę przy wykonywaniu i drukowaniu dokumentów takich jak wizytówki, kartki świąteczne, plakaty oraz artykuły do gazetki warsztatowej.

Uczymy się instalowania systemu operacyjnego i konfigurowania ustawień, instalowania sterowników oraz programów niezbędnych do dalszej pracy w pracowni informatycznej, czyli programów graficznych, programów do obróbki filmów i dźwięku, aplikacji tworzących kopię bezpieczeństwa systemu operacyjnego lub danych oraz wiele innych.

Poza tym uczestnicy mają możliwość obejrzenia ciekawych filmów edukacyjnych, m.in. o tym jak osoby niepełnosprawne radzą sobie z problemami niepełnosprawności.

Terapeuta dzieli się wiedzą, jak unikać niebezpieczeństw płynących z nieprawidłowej obsługi różnych sprzętów, a także odpowiedniego przygotowania się do pracy, bądź odpoczynku.

Naszym zadaniem jest także ulepszanie strony internetowej Warsztatu Terapii Zajęciowej pod względem graficznym i merytorycznym.

Ćwiczymy logiczne myślenie, także przy wykorzystaniu komputerów, grając w gry logiczne lub rozwiązując różne łamigłówki.

W pracowni istnieje możliwość prowadzenia audycji poprzez radiowęzeł, który z każdą chwilą wkracza na nowe płaszczyzny działalności. Nasze audycje poszerzyły swoją tematykę o nowe dziedziny kultury i rozrywki.

Dzięki wielu poradnikom udostępnionym w sieci internet, można było przeprowadzać ćwiczenia w programie Gimp, ucząc się jak wykonywać ciekawe efekty graficzne.

W pracowni informatyczno - fotograficznej uczymy się podstaw obsługi aparatu fotograficznego oraz niezbędnych informacji na temat zasad kompozycji, kadrowania, dobierania formatu i perspektywy, a także ustawiania i doświetlania obiektów. Poznajemy możliwości fotografii cyfrowej oraz komputerowej obróbki zdjęć.

Uczestnicy uczą się robić niezwykłe zdjęcia. Biorąc udział w odpowiednio dobranych ćwiczeniach praktycznych, bardziej stają się wyczuleni na otaczającą rzeczywistość, wyrabiają w sobie zdolność selekcji obrazu.

Każdy uczestnik, który po raz pierwszy bierze udział w zajęciach, uczony jest korzystania
z przeglądarki internetowej i wyszukiwarki, a także poczty elektronicznej.




Tutaj sprawdzisz swoje sudoku

jared - 2013.03.25

Rozmiar czcionki:


Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016
pamiętaj i ty możesz pomóc

przekazując 1% podatku na Stowarzyszenie "Szansa"
Szczegóły...

Można też nas wspomóc wpłacając pieniądze na nasze konto:
PEKAO S.A.
46 1240 2799 1111 0010 5780 3651

Wspierają nas:




















Strefa Edukacyjna

Flag Counter


Login:
Hasło:

admin