Stowarzyszenie Szansa


Warsztat Terapii Zajęciowej realizuje zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej zmierzającej do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności każdego uczestnika, niezbędnych do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku.
Stwarza osobom niepełnosprawnym możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia.

Pracownia gospodarstwa domowego

W pracowni gospodarstwa domowego przystosowujemy się do współżycia z osobami drugimi, wyrabiamy poczucie swojej przydatności w środowisku, zwracamy swoje myśli i uwagę na pracę. Uczymy się wykonywania czynności życia codziennego, prac domowych i przygotowania do zawodu. Rozpoznawania produktów żywnościowych gotowych i przeznaczonych do obróbki, otwierania puszek, słoików i kartonów z żywnością. Posługiwania się nożem (krojenie chleba, wędlin, sera,obierania jarzyn itp.). Przygotowywania prostych i skomplikowanych posiłków. Posługiwania się elektrycznym sprzętem gospodarstwa domowego (zaznajamiania się z obsługą kuchenki elektrycznej, robota kuchennego, czajnika bezprzewodowego itp.) i dbania o niego. Samoobsługi, estetyki nakrywania do stołu, mycia naczyń, dbania o higienę osobistą, dbania o czystość swoich stanowisk pracy i pracowni.

 Marcin pisze: Pracownia gospodarstwa domowego na tej pracowni gotuje tam się przygotowuje pokarmy. Tam się prasuje oraz wykonuje się inne czynności z zakresu prac w gospodarstwie domowym. Uczestnicy mają możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności w dziedzinie prac w gospodarstwie domowym. w naszej pracowni udało nam się przyrządzić bardzo smaczne potrawy między innymi barszcz wielkanocny torty sałatki zupy kopytka. Pierogi.


jared - 2013.04.02

Rozmiar czcionki:


Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016
pamiętaj i ty możesz pomóc

przekazując 1% podatku na Stowarzyszenie "Szansa"
Szczegóły...

Można też nas wspomóc wpłacając pieniądze na nasze konto:
PEKAO S.A.
46 1240 2799 1111 0010 5780 3651

Wspierają nas:
Strefa Edukacyjna

Flag Counter


Login:
Hasło:

admin